Mide Ağrısına Ne İyi Gelir

Mide Ağrısına Ne İyi Gelir

Mide ağrısına ne iyi gelir, Sindirim sistemi organımız olan mide, tükettiğimiz yiyeceklerin eritilmesini sağlayan bir organımızdır. Bu vücudumuz için oldukça önemli olan organımız birçok nedenden dolayı tepki olarak ağrı durumu yaratabilir. Birçok kişide görülebilen mide ağrısı bir anda kramp şeklinde girerek kişiyi oldukça rahatsız eder. Mide ağrısı çoğunlukla yemeğin hemen ardından sol kaburga bölgesinin altında ortaya çıkar. Bazı durumlarda uzun sürebileceği gibi bazı durumlarda hafif seyir eden mide ağrıları aynı zamanda sırt bölgesine doğru yayılarak kişiyi oldukça olumsuz etkileyebilir. Mide ağrısı ile beraber çoğu zaman hazımsızlık ve şişkinlik de görülebilir. Mide ağrısı, safra taşı, gastrit, ülser ve mide kanseri gibi rahatsızlıkların belirtisi olarak ortaya çıkabileceği için kesinlikle ihmale almamalı ve öncelikle uzman bir doktor tarafından tedavi edilmelidir. Ancak mide ağrıları konusunda evde bir takım yöntemler uygulayarak ağrılar kontrol altına alınabilir. Mide ağrısına ne iyi gelir konusunda bir takım yöntemler uygulanabileceği gibi bazı hususlara da dikkat edildiği takdirde mide ağrısı problemi büyük bir oranda azalır.

Mide ağrısına iyi gelecek yöntemler;
 • Mide ağrısı durumundan aşırı yemek yemekten kaçınılması ile mide dinlendirilmiş olur ve bu sayede mide ağrısının hafiflemesi sağlanır.
 • Mide ağrısına iyi gelen yöntemlerden biri de elma sirkesidir. Salatalarda bol miktarda elma sirkesinin tercih edilmesi mide ağrısında oldukça etkili olur.
 • Muz mide ağrısı ile beraber mide yanmasına karşı da oldukça etkili bir meyvedir. Bu nedenle mide ağrısı durumunda muz tüketimi mide hücrelerinin ve mide enzimlerinin üretiminin artırılması bakımından mide ağrısına oldukça iyi gelir.
 • Doğal mide koruyucusu olarak bilinen meyan kökü mide ağrısına ne iyi gelir konusunda size yardımcı olabilir.
 • Mide asidi üzerinde oldukça etkili olan meyan kökü asit miktarını azaltarak mide ağrısının kontrol altına alınmasını sağlar.
 • Mide ağrısı konusunda olumlu etkileri görülen meyvelerden biri de elmadır. Elma tüketimi mide ağrısını büyük bir oranda azaltır.
 • Bir miktar taze nanenin ekmek arasında koyularak tüketilmesi mide ağrılarına oldukça iyi gelir.
 • Mide ağrısı bazı durumlarda aşırı strese maruz kalmasından kaynaklanabileceği için stresten uzak durulması, korku ve endişeleri bir kenara bırakılması mide ağrılarının giderilmesine yardımcı olacaktır.
 • Mide ağrısı konusunda etkili olabilecek bir diğer yöntem ise vişne suyu tüketimidir.
 • Mide ağrısına ne iyi gelir sorusuna tüketilen yiyeceklerin uzun süre ve yavaş olarak çiğnenmesi cevap olarak verilebilir. Bu şekilde midedeki yük hafifler ve bununla beraber mide ağrısı da kontrol altına alınır.
 • Mide ağrısı bazı durumlarda kabızlık nedeniyle ortaya çıkar. Bu durumda lifli gıdaların tüketilmesi mide ağrısına oldukça iyi gelir. Bu nedenle mide ağrısı konusunda rafine tahıllar, buğday ve kepek ekmeği, kurutulmuş incir, kayısı ve erik gibi lif zengini gıdalar oldukça etkilidir.
 • Mide ağrısı şikayeti olan kişiler öğün sayısını artırarak tüketilen yiyecekleri azalttığı takdirde mide ağrıları büyük bir oranda hafifler.
 • Yoğurt ve kefir karışımı mide ağrısına ne iyi gelir konusunda etkili yöntemler arasındadır. Lif oranı yüksek olan keten tohumu mide ağrısı ile beraber mide şişkinliğini de büyük bir oranda azaltır.
 • Mide yatıştırıcı olarak olumlu etkileri görülen zencefil çayının günde 1-2 bardak tüketilmesi mide ağrılarına oldukça iyi gelir.
 • Mide üzerine sıcak bir havlu sarılması ya da sıcak kompleks uygulanması mide ağrılarının azalmasında etkili yöntemler arasındadır.
 • Mide ağrısı aynı zamanda açık havada belirli bir tempoda yapılacak yürüyüş ve doğru nefes alıp verme ile de büyük bir oranda rahatlama sağlar.
 • Mide ağrısı bazı durumlarda mide üşütmesinden kaynaklanır. Bu durumda midenin sıcak tutulması ve mideye zarar verecek soğuk gıdaların tüketilmemesi ile beraber zararlı alışkanlıklardan uzak durulması mide ağrısına ne iyi gelir konusunda size yardımcı olabilir.
 • Mide gazından kaynaklanan mide ağrıları üzerinde ise rezene çayı oldukça etkili olur.
 • Limon suyu tüketimi mide ağrısına iyi gelen bir yöntemdir.
 • Mide dostu bir meyve olarak bilinen armut kolay sindirilen bir meyve olması nedeniyle mide ağrısı üzerinde oldukça etkilidir.
 • Salatalarda tercih edilecek zeytinyağı mide sağlığını büyük bir oranda destekleyerek mide ağrısına iyi gelir.
 • Karnabaharın haşlanmış olarak tüketilmesi mide açısından oldukça faydalıdır. Bu nedenle mide ağrısına ne iyi gelir konusunda mide sağlığı açısından oldukça faydalı olan karnabahardan faydalanılabilir.
Son Güncelleme : 27.04.2021 19:52:28
Mide Ağrısına Ne İyi Gelir ile ilgili bu madde bir taslaktır. Madde içeriğini geliştirerek Herkese açık dizin kaynağımıza katkıda bulunabilirsiniz.

Mide Ağrısına Ne İyi Gelir Yorumları

şifre Kırmızı sayı

1 Yorum Yapılmış "Mide Ağrısına Ne İyi Gelir"
Sürekli ne tüketsem midem ağrıyor. Özellikle yağlı ve acı besinlerde mide ağrısı çok fazla oluyor. Eskiden midem böyle ddeğiddi ve ne yesem sorun olmuyordu. Sigara ve alkol de tüketmiyorum. Midemdeki bu ağrıyı nasıl ortadan kaldırabilirim ve bu ağrı neden oluşuyor olabilir?
Görgü . 24.10.2018 01:23:43
CEVAP YAZ
Karaciğer Yağlanmasına Ne İyi Gelir
Karaciğer Yağlanmasına Ne İyi Gelir
Karaciğer Yağlanmasına Ne İyi Gelir; Karaciğer vücudumuzdaki en büyük organımızdır. Karın boşluğumuzun sağ üst kısmında yer alan önemli fonksiyonlara sahiptir. Kanımızda bulunan kimyasal maddelerin düzenlenmesinde ve vücutta kullanımını sağlayan orga...
Grip Boğaz Ağrısı Ne İyi Gelir
Grip Boğaz Ağrısı Ne İyi Gelir
Grip boğaz ağrısı ne iyi gelir sorunsalı özellikle kış ve ilkbaharda en çok cevabı merak edilenlerden biridir. Grip ve boğaz ağrısı şikayetleri çoğu zaman beraber meydana gelir. Ortaya çıkma sebebi ise genellikle soğuk algınlığıdır. Grip boğaz ağrısı...
Aşırı Öksürüğe Ne İyi Gelir
Aşırı Öksürüğe Ne İyi Gelir
Aşırı Öksürüğe Ne İyi Gelir, Öksürük boğazın ve nefes yolunun açılması, nefes yolunun temiz olması için vücudun kendiliğinden oluşturduğu bir durumdur. Öksürükle birlikte vücuda girmeye çalışan aşırı duman, toz, mikroplar ve diğer cisimler önlenmiş o...
Bebeklerde Ses Kısıklığına Ne İyi Gelir
Bebeklerde Ses Kısıklığına Ne İyi Gelir
Bebeklerde Ses Kısıklığına Ne İyi Gelir; Bebeğin aşırı ağlaması ses kısıklığının en yaygın nedenlerindendir. Bebekler genellikle ağlarlar fakat gaz problemi veya sütün yeterli olmaması nedeni ile bazı bebekler daha fazla ağlar. Uzun süre ağlayarak se...
Hamilelikte Mide Bulantısına Ne İyi Gelir
Hamilelikte Mide Bulantısına Ne İyi Gelir
Hamilelikte mide bulantısına ne iyi gelir; hamilelikte mide bulantısı hamileleri çok zorlayan bir durumdur. Fiziksel ve duygusal bir çok değişim yaşayan hamileler yükselen hormon değerleri nedeniyle aşırı mide bulantısı yaşayabilirler. Genellikle sab...
Hamilelikte Burun Tıkanıklığına Ne İyi Gelir
Hamilelikte Burun Tıkanıklığına Ne İyi Gelir
Hamilelikte burun tıkanıklığına ne iyi gelir; sorusunun cevabı özellikle bu tarz şikayetlerin yoğunluk kazandığı kış mevsiminde daha çok önem kazanır. Burun yüzün orta kısmında yer alan bazen sadece estetik sağlayan bir organ olarak görülen beş duyu ...
Boğaz Ağrısına Ne İyi Gelir Evde
Boğaz Ağrısına Ne İyi Gelir Evde
Boğaz ağrısına ne iyi gelir evde: Hemen herkesin sık sık karşılaşmış olduğu bir hastalık belirtisidir boğaz ağrısı. Gerek soğuk mevsimlerden dolayı kaynaklanan grip, soğuk algınlığı ya da nezle gibi hastalıkların neden olmuş olduğu belirtiler gerek d...
Grip Öksürüğe Ne İyi Gelir
Grip Öksürüğe Ne İyi Gelir
Grip Öksürüğe Ne İyi Gelir: Şüphesiz ki en çok karşılaşılan hastalık olan grip özellikle de mevsim geçişlerinde oldukça yaygın görülür. Bulaşıcı olması nedeniyle de birçok kişiyi etkisi altına alır. Adı basit bir hastalık gibi gelse de aslında kişide...
Mide Geğirmesine Ne İyi Gelir
Mide Geğirmesine Ne İyi Gelir
Mide Geğirmesine Ne İyi Gelir: Midede biriken gazın ağızdan çıkması olan mide geğirmesi, son derece rahatsız edici bir durumdur. Bazı durumlarda normal olan mide geğirmesi alışkanlık haline geldiğinde ise normal olarak kabul edilmez. Çünkü bu durumun...
Bebeklerde Mide Bulantısına Ne İyi Gelir
Bebeklerde Mide Bulantısına Ne İyi Gelir
Bebeklerde Mide Bulantısına Ne İyi Gelir; Bebeklerde mide bulantısı olmasının belli sebepleri vardır. Yetişkinlerde mide bulantısı nadir görülse de bebeklerde sıkça karşılaşılan bir durumdur. Bazen hastalıklar sebep olsa da mide bulantısına bebeklerd...
İshal Ve Karın Ağrısına Ne İyi Gelir
İshal Ve Karın Ağrısına Ne İyi Gelir
İshal ve karın ağrısına ne iyi gelir: İshal ve karın ağrısı her yaşta görülebilen ve sık karşılaşılan sindirim sistemi sorunlarından biridir. Karın ağrısı ve ishal genellikle birlikte görülür. Ancak ayrı ayrı gerçekleştiği zamanlar da olmaktadır. Ka...
Boğaz Ağrısı Ve Halsizliğe Ne İyi Gelir
Boğaz Ağrısı Ve Halsizliğe Ne İyi Gelir
Boğaz ağrısı ve Halsizliğe Ne İyi Gelir, kış mevsimlerinde daha fazla yaşanan boğaz ağrısının en sık görülen sebebi mikroplar ve virüslerdir. Üst solunum yolu enfeksiyonları genellikle boğaz ağrısı ve halsizlikle kendini gösterir. Ayrıca boğazda kaşı...

 

Güneş Lekelerine Ne İyi Gelir
Göz Alerjisine Ne İyi Gelir
Karın Şişkinliğine Ne İyi Gelir
Bite Ne İyi Gelir
Akciğere Ne İyi Gelir
Ayak Tırnak Batmasına Ne İyi Gelir
Kekik Neye İyi Gelir
Böcek Sokmasına Ne İyi Gelir
Kulak Uğultusuna Ne İyi Gelir
Ağız Kokusuna Ne İyi Gelir
Sedef Hastalığına Ne İyi Gelir
Mide Rahatsızlığına Ne İyi Gelir
Sulu İshale Ne İyi Gelir
Mide Ülserine Ne İyi Gelir
Bebeklerde Kuru Öksürüğe Ne İyi Gelir
Mide Bozulmasına Ne İyi Gelir
Bağırsaklara Ne İyi Gelir
Karaciğer Yağlanmasına Ne İyi Gelir
Grip Boğaz Ağrısı Ne İyi Gelir
Aşırı Öksürüğe Ne İyi Gelir
Mide Ağrısına Ne İyi Gelir
Bebeklerde Ses Kısıklığına Ne İyi Gelir
Hamilelikte Mide Bulantısına Ne İyi Gelir
Hamilelikte Burun Tıkanıklığına Ne İyi Gelir
Boğaz Ağrısına Ne İyi Gelir Evde
Grip Öksürüğe Ne İyi Gelir
Mide Geğirmesine Ne İyi Gelir
Bebeklerde Mide Bulantısına Ne İyi Gelir
İshal Ve Karın Ağrısına Ne İyi Gelir
Boğaz Ağrısı Ve Halsizliğe Ne İyi Gelir
Popüler İçerik
Sedef Hastalığına Ne İyi Gelir
Sedef Hastalığına Ne İyi Gelir
Sedef hastalığına ne iyi gelir, henüz tedavisi tam olarak bulunamayan cilt hastalığıdır. Sedef rahatsızlığı insanlar arasında yaygın olan bir hastalık...
Mide Rahatsızlığına Ne İyi Gelir
Mide Rahatsızlığına Ne İyi Gelir
Mide Rahatsızlığına Ne İyi Gelir, ide rahatsızlıkları herkesin şikayetçi olduğu ve başa çıkmaya çalıştıkları bir durumdur. Bazen o kadar şiddetli ağrı...
Sulu İshale Ne İyi Gelir
Sulu İshale Ne İyi Gelir
Sulu ishale ne iyi gelir; denildiğinde herkesin aklına gelecek doğal bazı yöntemler olabilir. Yetişkin bir birey günde bir defa bebekler ise daha sık ...
Mide Ülserine Ne İyi Gelir
Mide Ülserine Ne İyi Gelir
Mide Ülserine Ne İyi Gelir; Mide ülser hastalığı midenin kendisinden salgılanan asit salgısının mide iç çeperine tahriş etmesi sonucu ortaya çıkan ha...
Bebeklerde Kuru Öksürüğe Ne İyi Gelir
Bebeklerde Kuru Öksürüğe Ne İyi Gelir
Bebeklerde Kuru Öksürüğe Ne İyi Gelir; Bebeklerde kuru öksürük sancılı olmakla beraber 2 hafta gibi bir sürede tedavi olabilir. Kuru öksürük aşırı der...
Mide Bozulmasına Ne İyi Gelir
Mide Bozulmasına Ne İyi Gelir
Mide Bozulmasına Ne İyi Gelir; Mide bozulması halk arasında mide üşütmesi olarak da bilinir. Mide bozulmasının nedenleri ve semptomları bilinmeli ve b...
Bağırsaklara Ne İyi Gelir
Bağırsaklara Ne İyi Gelir
Bağırsaklara ne iyi gelir; bağırsak şikayetine göre değişiklik gösterir. Bilindiği üzere bağırsak boşaltım sisteminin önemli bir parçasıdır. Bu görev ...
Popüler İçerik Son Forum Konuları Yardım Sayfaları  
Grip Öksürüğe Ne İyi Gelir
Mide Geğirmesine Ne İyi Gelir
Bebeklerde Mide Bulantısına Ne İyi Gelir
İshal Ve Karın Ağrısına Ne İyi Gelir
Boğaz Ağrısı Ve Halsizliğe Ne İyi Gelir
Gizlilik Politikası
Çerez (Cookie) Politikası
Güvenlik Politikası
Bizimle İletişime Geçin
Forumlar
Site Haritası
Feed
Son Forum Konuları
Yardım Sayfaları
Gizlilik Politikası
Çerez (Cookie) Politikası
Güvenlik Politikası
Bizimle İletişime Geçin
Forumlar
Site Haritası
Feed
Sitede yer alan haber ve içeriklerin tüm hakları saklıdır ve buradaki bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. Buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.
Ağustos - 2022